Lokalizacja

Nowa poznańska inwestycja ATAL powstanie przy ul. Rataje 166, przy rondzie Starołęka, u zbiegu ulic Hetmańskiej i Zamenhofa. Budynek wzniesie się na skraju dzielnicy Rataje i zaledwie 350 m od skąpanego w bujnej zieleni brzegu Warty. To kameralny zaułek, gdzie strefa miasta styka się z sielanką okolicznej przyrody. Swoje miejsce w ATAL Warta Towers z łatwością odnajdą zarówno osoby preferujące miejskie życie, jak i miłośnicy aktywnego wypoczynku na łonie natury. W 2 minuty można stąd dotrzeć na zakupy do pasażu handlowego po drugiej stronie ulicy, a odprowadzenie dzieci do najbliższej podstawówki zajmie rodzicom tylko 10 minut. Tereny rekreacyjne wzdłuż Warty zachęcą do spacerów, joggingu czy przejażdżek rowerowych. Oprócz kojącej zieleni i plusku wody czekają tu miejska plaża, plac zabaw, korty sportowe, plenerowa siłownia i inne rozrywki. Realizowana przez miasto i zaangażowaną lokalną społeczność rewitalizacja odkrywa blask tej historycznej dzielnicy Poznania, która staje się jednym z najdogodniejszych miejsc do zamieszkania dla singli, par i rodzin z dziećmi.

Komunikacja

Położenie ATAL Warta Towers – niespełna 4 km od centrum miasta – zapewni doskonałą komunikację z całym Poznaniem i terenami podmiejskimi. Przy inwestycji znajdują się przystanki kilku linii tramwajowych i autobusowych, dziennych i nocnych. Bez przesiadek można dojechać na Starołękę, Zawady, Piątkowo, Winogrady, Ogrody, Junikowo, Franowo i Stary Rynek. Na dojazd tramwajem do centrum handlowego M1 i IKEA wystarczy kwadrans. Pięć minut dłużej potrwa jazda komunikacją miejską na Stare Miasto, dworzec główny i do kompleksu Międzynarodowych Targów Poznańskich. Z kolei do pobliskiej galerii Posnania można się dostać w niecałe 10 minut. Bezpośredni autobus podmiejski lub kolej dowiozą także pod miasto, do Gądek, Czapur czy Puszczykowa. Lokalizacja ATAL Warta Towers będzie sprzyjać również zmotoryzowanym. Ulicą Hetmańską, wchodzącą w ciąg II ramy komunikacyjnej, można wygodnie dojechać do innych głównych ulic miasta, prowadzących m.in. na lotnisko Ławica (przejazd do portu potrwa 27 minut). Dojazd do najbliższego zjazdu na autostradę A2 przy ul. B. Krzywoustego zajmuje 10–15 minut.

Udogodnienia i atrakcje okolicy

Mieszkania nad Wartą w Poznaniu zaprojektowane przez ATAL sprytnie łączą rozwiniętą infrastrukturę miejską z atutami pobliskich terenów rekreacyjnych. Tu życie nabiera nowych barw i smakuje jeszcze lepiej.

Naprzeciwko budynku, po drugiej stronie ulicy, znajduje się pasaż handlowy z marketami. Nieopodal, w odległości 600 i 850 m, są także popularne dyskonty spożywcze. W 8 minut samochodem albo 30 minut spacerem można dotrzeć z kolei do galerii handlowej Posnania. Wokół nie brakuje innych sklepów, restauracji i punktów usługowych. Dzieci i młodzież będą miały blisko do przedszkola, szkoły podstawowej i liceum, których w okolicy funkcjonuje kilka. Mieszkańcy poczują się bezpiecznie, ponieważ pod ręką są tutaj również liczne przychodnie zdrowia, w tym prywatne lecznice wielu specjalności.

Dogodne połączenia z miastem pozwolą do woli korzystać z atrakcji Poznania. W 20 minut komunikacją publiczną można dojechać na zabytkowy, tętniący życiem Stary Rynek z koziołkami, w kwadrans zaś – nad Jezioro Maltańskie, gdzie rozrywkę na sportowo zapewniają Termy Maltańskie, stok narciarski i park linowy. Wystarczy jednak 5 minut spacerem od domu, by nad Wartą odnaleźć relaks i niejedną okazję do aktywnego wypoczynku. Tuż obok znajdują się korty tenisowe, plac zabaw oraz Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji. Wartostrada, prowadząca na Ostrów Tumski, zachęci do długich spacerów, biegania, jazdy rowerem i na rolkach. W sezonie warto wybrać się na organizowane tu wydarzenia kulturalne albo popłynąć w rejs rzecznym promem. Można też zajrzeć na drugi brzeg rzeki, który okalają ogródki działkowe oraz Las Dębiński z malowniczymi stawami i alejkami. Weekend poza miastem dobrze spędzić natomiast w urokliwym Wielkopolskim Parku Narodowym. Inwestycja ATAL Warta Towers została zaprojektowana tak, aby przyjemności znalazły się na wyciągnięcie ręki, a codzienność dostarczała niezapomnianych wrażeń i najlepszych emocji.

 
Zapytaj o ofertę
Wybór mieszkania
Terminy wizyty
Dane kontaktowe
Wybór mieszkania
Preferowany typ mieszkania:


Terminy wizyty
Preferowany termin wizyty: od do
Preferowany dzień tygodznia:

Preferowane godziny wizyty:


Dane kontaktowe
Imię i nazwisko
E-Mail
Telefon
 
zamknij